Architektura cyberbezpieczeństwa dla robotyki i linii produkcyjnych

CONFERENCE HALL C

W świecie przemysłu, Internetu Rzeczy(IoT) i Technologii Operacyjnej(OT) i z urządzeniami posiadającymi coraz to bardziej wyrafinowaną sztuczną inteligencję, musimy mieć pewność, że wszystkie systemy działają w sposób oczekiwany i będą niezawodnie wspierać procesy przemysłowe i biznesowe. Cyberzagrożenia związane z liniami produkcyjnymi rozciągają się na bardzo dużą skalę, którą są nie tylko linie produkcyjne, fabryki ale także sklepy, w których te urządzenia będą docelowo pracować.

W ciągu ostatniej dekady, widzimy rosnący trend włamań do systemów zarządzania technologią operacyjną, przez błędy bezpieczeństwa znajdujące się na każdym poziomie systemów robotycznych. Hacking jest biznesem, a więc i kryminaliści optymalizują zużycie swojego czasu, celując w elementy najmniej bezpieczne, czyli zazwyczaj takie których produkcja miała miejsce w środowisku o niskiej świadomości dotyczącej cyberzagrożeń.

Odpowiedzialność za bezpieczeństwo ciąży teraz na każdym i obejmuje ‚tu i teraz’ (linia produkcyjna) jak i ‚tam i później’ (bezpieczne funkcjonowanie), dlatego musimy rozwinąć (lub stworzyć) strategie do obrony naszych biznesów przez cyberzagrożeniami w świecie tak nowych i krytycznych technologii.

Konferencja
Facebook
LinkedIn