speaker-info

Piotr Brajer

Inżynier projektu CMSE®, TECH-SYSTEM Group Sp. z o.o. Sp. k.

Ukończenie technikum elektronicznego w Koszalinie ukształtowało myśl techniczną, a studia na kierunku Automatyka i Robotyka na Politechnice Gdańskiej ułatwiły rozwiązywanie złożonych problemów natury technicznej.

Z firmą TECH-SYSTEM nawiązał współpracę w 2012r. Na początku kariery zajmował się doborem automatyki zabezpieczeń maszyn. Odpowiedzialny był za kwestie bezpośredniej sprzedaży i kontaktu z klientem. Jako inżynier projektu realizuje projekty związane z certyfikacją maszyn na zgodność z wymaganiami bezpieczeństwa.

Na co dzień współpracuje z klientami końcowymi, producentami maszyn oraz integratorami (również z poza UE).

Pokłosiem swojego doświadczenia handlowego oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa maszyn prowadzi prelekcje oraz szkolenia z tej dziedziny. Ze względu na profil prowadzonych przez niego projektów specjalizuje się w aspektach bezpieczeństwa cel zrobotyzowanych, zintegrowanych systemów produkcyjnych oraz maszyn produkowanych przeważnie w branży automotive.

Ukończył szkolenie z zakresu bezpieczeństwa funkcjonalnego organizowane przez Politechnikę Warszawską i Politechnikę Gdańską.  Posiada również tytuł CMSE®  Certified Machinery Safety Expert potwierdzający jego kompetencje w dziedzinie bezpieczeństwa maszyn.

Prelekcje

Proces nadania znaku CE na przykładzie celi zrobotyzowanej

CONFERENCE HALL C

Instalacja robota w środowisku pracy zawsze wiąże się z tym, że finalnie powstająca maszyna musi być oznakowana znakiem CE, ponieważ sam robot tego znaku nie posiada! Cały proces nadania znaku CE zostanie omówiony na przykładzie celi zrobotyzowanej. Dowiesz się: kto i kiedy może wystawić znak CE; co musi przygotować integrator, a co musi udostępnić inwestor; […]

czytaj więcej
Facebook
LinkedIn